Začněte se školním rokem v novém

září 01, 2019


Školou povinná už nějaký ten rok nejsem, přesto ve mně září stále evokuje něco nového. Nový školní rok, nový začátek, nové šance. 

Nejspíš je to dané právě ze školních let. Tenkrát se dva měsíce prázdnin zdály jako roky (absence internetu, který měli v té době jen některé domácnosti, tomu dost napomáhala) a nikdo nevěděl, co má první den školy, nebo i měsíc čekat. Září bylo měsícem, do kterého jsme vstupovali plni očekávání, a to navzdory opětovné povinné školní docházce. 

Září je ideálním časem pro něco nového a pro změnu. 

Většina lidí si dá na nový rok spoustu předsevzetí, která většinou stejně nesplní. Nebuďme ovce. Začněme se změnou už teď, v září. Školákům, středoškolákům a později i vysokoškolákům začíná nový školní rok, tak proč toho nevyužít k další novotě? Zatímco se naše okolí bude v lednu chvástat předsevzetími, my už budeme mít za uplynulé čtyři měsíce splněno, nebo alespoň skvěle našlápnuto správným směrem. Nebude pro nás tedy pokračování k vašemu cíli tak obtížné.

Abych šla příkladem, tak s radostí sděluji, že mám hned několik novot, a to:
✓ blog je od září 2019 opět v provozu a plně funkční (jak ostatně můžete vidět). Musím se ale přiznat, že prošel během čtrnácti dní poměrně razantní vizuální proměnou. Tou největší je odstranění bočního sloupce menu, jehož položky se přesunuly nahoru do rozbalovací lišty/menu (sleduj přes blogger jako pravidelný čtenář a novinky emailem jsou přesunuty dolů do zápatí).


Pokud něco nefunguje, tak mi prosím napište, ať to mohu vyřešit. Ráda budu také za váš názor na změnu blogu.

✓ zrušila jsem facebook stránku ARI Drobná (Ariino šeptání do větru by mělo být z facebooku odstraněno do 14 dnů - facebook mi odejmul právo stránku spravovat). Na facebooku mě však stále najdete, stejně jako na ostatních sítích a databázích, jako @marianaaridrobna. Přiznám se, že už na začátku jsem si zřízením facebook stránky nebyla úplně jistá. Říkala jsem si, že k životu nepotřebuji přehledy sledovanosti fb příspěvků, číslo říkající mi počet lidí, kteří dali stránce like. Jenže ty stránky měli všichni blogeři okolo a já nechtěla vyčnívat. 


Když mi tedy facebook odepřel možnost změnit uživatelské jméno stránky, rozhodla jsem se (po třech marných pokusech vytvořit jinou stránku, kde by to šlo) se stránkami skončit. Postřehy ze života, myšlenky a různá veledůležitá moudra můžu psát přece dál, přímo na profil, který můžete vy, moji čtenáři sledovat, když budete chtít. O nic nepřijdete, a já vlastně také ne. Navíc správa facebooku se mi tím ještě zjednoduší. 

Pokud mě chcete sledovat i jinde než na FB, tak nahoře v liště naleznete ikonky odkazující na mé profily na sociálních sítích, email a goodreads účet.

✓ Články budou vydávané, kdy budu chtít, kdy se na to budu cítit. Ano, uvědomuji si, že (ne)psaným pravidlem blogování je právě pravidelnost přispívání na blog. Rozhodla jsem se ale, že je pro mě daleko důležitější se cítit dobře, pohodlně a hlavně mít čisté svědomí. Chci přispívat články, které nebudou psané na koleni během deseti minut jen proto, abych splnila měsíční kvóty. Mým cílem je můj dobrý pocit, ze psaní, ale také to, abyste si z článků něco vzali. Ať už se u něj pobavíte, ztotožníte se nebo prostě jen zjistíte, že nikdo učený z nebe nespadl a všichni jsme prostě občas telecí kopyta. Důležité ale je, že v tom lidi nejsme sami.

✓ nemám ráda to věčné škatulkování jednotlivých blogerů. Chci hlavně psát na blog. Ne se někam neustále škatulkovat. Neočekávám za psaní peníze ani to nedělám kvůli spolupracím, ale proto, že mě to baví. Že chci předat něco dál. Seznámit se s novými fajn lidmi a společně třeba pracovat na zajímavých článcích, fotkách nebo projektech. 

Pokud byste se rádi seznámili, společně tvořili nebo se jen tak bavili, ať už na facebooku nebo na živo, budu ráda, když mi dáte vědět. Ani já ani vy určitě nechceme do světa roztrubovat, kde přesně se nacházíme, takže nejlepší formou domluvy bude nejspíš soukromá zpráva na facebooku.

✓ Mám v plánu více plánovat. Je mi jasné, že vám ta věta zní divně. Vlastně i mě se úplně nepozdává, ale její význam je jasný. Ráda bych si vytyčila daleko důsledněji své osobní cíle. Mnohem víc bych se chtěla motivovat ke splnění svých snů a k lepší organizaci mého času. Díky lepší organizaci času pak budu lépe moct psát i sem.

Těch novinek a změn jsem si na září naplánovala vícero, ale o tom zase jindy. Teď mi povězte, co evokuje září ve vás? Jaké změny vás v září čekají?

tipy na další čtení

12 komentářů

 1. Ahoj Ari, vzhled se mi hodně líbí :) Osobně mi jen nesedí záhlaví se jménem a heslem 'a její šeptání do větru'. Je třeba se hodně soustředit, nevím proč, ale mě osobně to úplně bolí do očí. Přitom barvy jsou v pohodě, tak by to nemělo být až takové, opravdu nevím :/ Ale odstranění postranního panelu je prý krok vpřed zejména kvůli rychlosti stránek. Také nad tím přemýšlím, ale kontroluji rychlost pravidelně, tak to zatím nepovažuji za momentálně aktuální.
  Doufám, že budeš psát o plánování, diářích a tak podobně :)
  Měj se krásně :) Lucka Stefani

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lucko,
   děkuji. jsem moc ráda, že se vzhled líbí.
   Díky za tip - na to záhlaví ještě mrknu.

   Já postranní menu oddělávala i kvůli tomu, že jsem se na blog podívala s odstupem pár dní jako čtenář a ne jako autor a došlo mi, že mě to menu ruší. Vše důležité jsem z něj proto přesunula nahoru do horní menu lišty nebo naopak dolů do zápatí.
   To, že zrychluje načítání je pro mě novinka, ale pozitivní. :)

   O plánování a diářích určitě pár článků bude, ovšem něco s informační hodnotou bude až po řádném vyzkoušení. Ať podávám opravdu pravdivé informace. Ale průběžně budu nějaké střípky strkat na facebook. :)

   Přeji ti hezký zbytek dne. A moc ti děkuji za komentář. :)

   Vymazat
 2. Já si myslím, že u toho modrého textu v záhlaví by stačilo stáhnout krytí vrstvy a krapet to zesvětlit. Jinak, chápu to - člověk zkouší a hledá, a než najde co sedne, dá to práci :) . Já jsem aktuálně na dvou nebo třech článcích za měsíc, a to jsem svého času přidávala kolem patnácti článků za měsíc. Jenže člověk se změní, a časem je z něho spíš linka na výrobu článků než bloger ...

  Zápisky třicítky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Andri, to by nejspíš šlo, díky. :)
   Přesně tak, zkouším hledám...
   A právě té změně v linku na články se chci vyhnout. To raději nebudu psát v nějakém období vůbec, než abych psala z "donucení". :)
   Děkuji za komentář. ♥

   Vymazat
 3. Tento článek se tak příjemně četl. Září si začala hezky a tvůj blog také působí příjemně. :-) Na instagramu jsem tě také začala sledovat, protože proč ne? Tvůj blog se mi líbí a ráda sleduji ty, kteří se věnuji tomu, čemu já. Sama píšu pro radost - svou i pro druhé. Jednou jsem dostala nabídku na spolupráci, ale nepřijala jsem ji, protože byla úplně mimo toho, čeho se týká můj blog. Tak já ti přeji, ať se ti tu daří a těším se na další nové články. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Jani. :) Hrozně mě těší - jednak chvála (a hodně) - zpětná vazba. :) Takže moc děkuji. ♥
   Na tvůj blog už jsem párkrát zavítala a myslím, že rozhodně ne naposledy.
   Ohledně té spolupráce - mám pocit, že si ti obchoďáci, nebo jak se jim říká, kolikrát ani neprojdou tu stránku a prostě to naslepo zkouší :( Pak se stává právě, to jak říkáš - nabídnou spolupráci, která je prostě mimo. Obdivuji, žes řekla ne. Vídám na internetu spoustu blogerů, co slyší slovo "spolupráce" a je jim jedno CO budou propagovat, hlavně když to mají zadarmo. :(
   Ještě jednou moc děkuji. A pokud bys chtěla, klidně mi napiš na FB, můžeme se pobavit i tam :)

   Vymazat
 4. Ahoj, zníš mi jako pozitivní člověk a je skvělé, jak tohle celé bereš. Ve mě září naopak probouzí spíš trochu negativitu zimy, ale zase mám moc ráda, když si konečně můžu vzít svůj obří svetr, protože už není takové teplo, nebo ta podzimní barevnost? Je fakt, že spousta lidí se řídí "nový rok, nový začátek" ale pokud něco chceme, nemusíme čekat, můžeme se do toho pustit už dnes. Proč otálet žejo... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, to jsem ráda. Ráda bych totiž trochu té pozitivity předala dál. :)
   A zima je mi samozřejmě v posledních dnech pořád. Mám ruce a nohy jako kus ledu, ale jak říkáš, člověk si může díky tomu vzít huňatý oblečení a balit se do něj, což je občas vážně fajn. :)
   .
   Přesně tak. :) Pokud chceme něco změnit, tak nemusíme čekat na nový rok. Přesto musím říct, že se vždy lépe začíná s pomyslným čistým štítem např. na začátku nového měsíce, na začátku nového roku, na začátku nového týdne atd... Proto právě i to září je z tohoto důvodu fajn. :)
   Moc ti děkuji za hezký komentář k tématu. ♥ :)

   Vymazat
 5. Vypadá to moc hezky:) a máš pravdu! Pro mě je třeba přelom srpen/září mnohem intenzivnější než prosinec/leden a víc ho vnímám jako období změn a nových startů:)) A změnu designu a všeho okolo blogu mám v plánu také!:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti. :) Jsem ráda, že to někdo vnímá stejně.
   Určitě na tvůj blog mrknu víckrát a budu sledovat změny. ;) :)

   Vymazat
 6. Ráda vždycky čtu podobné vize a plány. Namotivuje mě to, abych si taky v klidu sedla a pořádně si rozplánovala, co psát dál a čeho chtít dál dosáhnout. Navíc se to moc příjemně četlo, takže děkuji za článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak takovou chválu moc ráda slyším, a jsem šťastná, že článeček pomohl a motivoval někoho dalšího. :) Děkuji za komentář a celkově zpětnou vazbu.

   Vymazat

✎ Budu nadšená, když zanecháte komentář. Nezapomeňte zaškrtnout ☑ Chci zasílat oznámení, ať vám neutečou odpovědi na váš komentář. (Lze kdykoli zrušit kliknutím na odkaz v emailu.)

Pochlubte se, přidejte odkaz na váš blog. A klidně přidejte i odkaz na článek, který byste mi doporučili k přečtení. Za tipy ke čtení budu jen ráda.

✎ Odkazy můžete vkládat klasicky zkopírováním a vložením URL adresy do komentáře (nepůjde na ně klikat, budou se muset zkopírovat do adresního řádku) nebo mrkněte na návod jak na vložení odkazu do komentáře (pro klikací odkaz)

Odebírejte blog přes Blogger

odebírejte novinky emailem