(ne)pečená katastrofa a red velvet

srpna 07, 2019


Každý den není posvícení

Jak jsem se zmínila už v minulém článku, tchýně měla narozeniny. Oslavy jsem se tentokrát nezúčastnila, ale v týdnu jsem jela za mužem k rodičům, takže mi bylo vyloženě proti srsti přijet s prázdnýma rukama. A protože bylo zrovna období těch velkých veder (a navíc mě dost tlačil čas), tak jsem se rozhodla zkusit nepečený dort. 

Dopadlo to hrozně. Sice to bylo jedlé, ale použila jsem moc velkou formu, takže dort byl hrozně nízký. Byl třívrství, ale horní vrstva vůbec neztuhla. A o tom, že by neškodilo přidat víc cukru raději nemluvit. No nakonec jsme dort jedli lžičkou z misek a já si připadala jako největší patlal. 

Takže s nepečenými dorty jsem na základě výše zmíněné zkušenosti na čas skončila. Fotky jsem popravdě ani nestihla udělat. Opravdu to byla hurá akce. Sázka na jistotu - teda asi

A protože jsem měla po tom (ne)pečícím debaklu hrozné výčitky, tak jsem se rozhodla ještě týž týden upéct kapkejky. S těmi jsem problémy neměla, tak jsem si říkala, že to bude v pohodě. Takže záměr byl upéct jednu várku kapkejků Red Velvet.

Na Inspiration by Linda jsem si našla recept na Red Velvet Cupcakes, protože jsem v minulosti dělala RV dort a byl moc dobrý, takže jsem se těšila na jistý úspěch i s kapkejky.Honem, honem...

Jak je u mě zvykem, peču většinou docela na honem, tj. ve čtvrtek přiletím v šest z práce, a hurá na pečení. V pátek ráno už totiž svůj výtvor beru do práce a po práci rovnou k muži. Výhoda je mít lednici v práci - je to k nezaplacení. A musím zaklepat, že zatím mi dobroty nikdo v práci nesnědl.


Jak to bylo dál?

Postup je jasný viz recept. Bohužel jak člověk spěchá, tak mu asi kolečka nefungují, jak by měli. Například já použila na krém sypaný tvaroh - ne, fakt netuším, proč mě to netrklo hned. O tom, že všechny suroviny až na zmíněný tvaroh byly v pokojové teplotě a díky studenému tvarohu (ještě k tomu sypanému) se mi zdrcnul krém bych raději nemluvila, ale přijde mi fér přiznat, že i já mám občas trapné, nelogické záseky.

Ve čtvrtek jsem tedy upekla muffiny a bokem si připravila krém. V pátek jsem si muffiny a krém odvezla do práce a pak k muži, večer u muže jsem pak na muffiny nastříkala krém (který byl díky zdrcnutí a sypanému tvarohu opravdu hustý a hodně chutnal po tvarohu). Tedy nastříkala není to správné slovo. Aplikace krému byla tentokrát jako noční můra, protože sypký tvaroh se mi samozřejmě úplně nerozmixoval, takže mi sem tam nějaká drobná hrudka tvarohu ucpala špičku. Takže ve výsledku jsem mohla sáček mačkat jak jsem chtěla, ale krém z něj netekl/nestříkal, prostě nic. Takže vyndat krém, oddělat hrudku bokem, nandat krém a aplikovat. A tohle asi 6x. Noční můra. Vážně.


Jak své snažení hodnotím?

Musím uznat, že těsto bylo chuťově moc dobré. Vizuálně bylo jasné, že jsem přidala málo červeného barviva, protože byly kapkejky spíše dohněda než do červena. Ohledně krému si sypu popel na hlavu, protože ten se teda moc nepovedl. Jíst se dal, ale žádná hitparáda to nebyla. 

Co bych ještě dodala je fakt, že recept je dělaný na 12 kapkejků (11 použijete a 1 rozdrobíte), ale myslím si, že udělat jich 13, tak vyjdou velikostně lépe. Těsto totiž docela nabude a toho množství těsta na 12 kapkejků je hodně. 13 si myslím, by vyšlo lépe.

Určitě mám v plánu si recept někdy zopakovat a doufám, že už se mi povede to vychytat k dokonalosti.


tipy na další čtení

6 komentářů

 1. Vždycky to tak bývá, že když se člověk snaží upéct nebo připravit něco pro druhé, tak se pohnojí vše co může, to vím z vlastní zkušenosti :D ale nakonec se ti povedly a vypadají dobře :)

  Jinak děkuji za reakci u mých sušenek. Těsto není tuhé a dost se lepí, takže se s ním hůře pracuje i s těmi lžícemi, takže si myslím, že na formičku by se jen těsto nalepilo a účel by to nesplnilo. Pekla jsem je i kamarádce na rozlučku se svobodou a předtím přátelům a nikdo se nad tvary nepozastavil :D Tak nevím, asi tolik nekoukají na detaily, ale na chuť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je teda fakt, když se člověk snaží, protože je to pro někoho, tak se to většinou poto....

   A nemáš vůbec zač. Jako pokud je těsto lepivé, tak nemám šanci. Zkoušela jsem kdysi citronové sušenky co se lepily a byla to katastrofa...lepivá těsta nejsou pro takové gramly jako jsem já. O:-)

   A s tím tvarem...já sem frfla, takže zrovna na tohle koukám, ale jak říkáš - většina lidí kouká na chuť, protože ta je nejdůležitější...ale jak říkám, já jsem frfla. ;) :)

   Vymazat
 2. Snaha se cení, vypadají hezky a chutnali určitě dobře, i když vše nevyšlo, jak mělo. :-) Já jsem dělala muffiny kdysi, ale už je to pěkně dlouho, na red velvet se pořád chystám, ale mám z toho trochu strach. Nejsi totiž první, u koho vidím, že barvivo nestačilo, tak si z toho nic nedělej. Trénink dělá mistry. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. :) Jak říkáš, trénink dělá mistry. Nebo v mém případě aspoň jedlé výsledky. :D
   Každopádně s tím barvivem je potíž - buď je to hnědé nebo vínové, ale červené ne. :( Nevím co dělám špatně, ale nejspíš to množství barviva prostě nestačí.
   Moc děkuji za komentář. ♥

   Vymazat

✎ Budu nadšená, když zanecháte komentář. Nezapomeňte zaškrtnout ☑ Chci zasílat oznámení, ať vám neutečou odpovědi na váš komentář. (Lze kdykoli zrušit kliknutím na odkaz v emailu.)

Pochlubte se, přidejte odkaz na váš blog. A klidně přidejte i odkaz na článek, který byste mi doporučili k přečtení. Za tipy ke čtení budu jen ráda.

✎ Odkazy můžete vkládat klasicky zkopírováním a vložením URL adresy do komentáře (nepůjde na ně klikat, budou se muset zkopírovat do adresního řádku) nebo mrkněte na návod jak na vložení odkazu do komentáře (pro klikací odkaz)

Odebírejte blog přes Blogger

odebírejte novinky emailem