Když dostanete náhradní auto | Bourala jsem - část #2

června 28, 2019


Slíbila jsem vám pokračování mojí příhody, kdy jsem bourala, tak tady je. První část najdete v článku Bourala jsem a na druhou se jdeme vrhnout.

Prvních pár dní bez auta bylo bez příkras dost hrozných. Jak jsem si zvykla na to, že se všude dostanu autem, v pohodlí, tak najednou jezdit vlakem a MHD byl děs. Naštěstí jsem to nemusela absolvovat víc než pár dnů a ještě v pátek jsem si byla vyzvednout náhradní vůz (mimochodem, to je ten na fotce viz výše).


Dostat se z bodu A do bodu B bez auta je občas vážně boj

Vyzvednout náhradní auto v pátek do čtyř hodin se ukázalo jako dost velký oříšek. Z práce to šíleně dlouho trvá, protože prostě špička, kilometry atd. Navíc, spoj, kterým jsem jela měl zpoždění, lávku, kterou bych si zkrátila cestu zavřeli, takže opět problém. Musela sem to celé obejít, a to je dalších pár minut navíc.  Naštěstí na mě pán z lakovny 40 minut po jeho pracovní době počkal, protože jinak nevím, co bych dělala. Dřívější spoj totiž nemám šanci po práci stihnout. A vrtuli v zadku taky nemám. 


První výlet s náhradním autem

Víkend jsem měla trávit u přítele. Slavily se již dříve zmiňované tchánovi narozeniny, tudíž jsem vezla kapkejky a dort. Původně jsem počítala s tím, že auto mít nebudu a vyzvedne mě i s dobrotami přítel. Což bohužel neklaplo, ale naštěstí jsem už měla náhradní auto, tak jsem to riskla a v autě na které nejsem zvyklá jsem vyrazila přes Brno a dalších 50 km až k muži.

A abych to neměla tak jednoduché, tak po příjezdu k příteli jsem zjistila, že nefunguje zamykání kufru a nádrž s naftou naopak nejde otevřít. Naštěstí u přítele parkuji za bytelným plotem, takže tam odemčené auto nevadí, ale do práce s tím prostě člověk jet nemůže. Nechat auto odemčené stát v nehlídaném areálu. A ohledně těch dvířek nádrže to byla taky bezva novinka, protože na jednu nádrž celý týden fakt jezdit nedokážu. Zvlášť, když denně ujedu min. 80km. 


Akce "nějak to opravíme"

Nechali jsme auto autem, šli vybalit věci s tím, že na auto mrkneme odpoledne a zkusíme ho nějak provizorně zprovoznit.

Odpoledne jsme přišli k autu a zjistili, že se kurf nějak sám zamkl. Po vyzkoušení odemknutí a zamknutí auta, zatažení za páčku otvírání pátých dveří a následného zamčení auta páté dveře fungují jak mají. Zázrak. 

S dvířky k nádrži už to taková sláva není. Zatažení za páčku je bezvýsledné. Přecházíme k hrubé síle - tedy muž. Já tahám za páčku, muž nehty za dvířka. Dvířka povolují. Zjišťujeme že střelka dvířek nepracuje úplně jak má. Trochu s ní zakvedláme. Zamykáme, odemykáme auto a zkoušíme znovu zatáhnout za páčku k otevření dvířek nádrže. Dvířka se otvírají. Heuréka. Pro jistotu zkoušíme víckrát – úspěšně. 


Nebo taky ne

O tři dny později jsem byla s kamarádkou v pizzerii. Jeli jsme samozřejmě náhradním autem rovnou z práce. Výlet do pizzerie byl velmi plodný. Například jsem zjistila, že když otevřu dveře spolujezdce, tak se odemkne celé auto. Tím celé mám na mysli i páté (kufrové) dveře, které pak NEJDOU zamknout. A zkoušeli jsem vážně všechno, co by mohlo dvě holky napadnout. Nepomohlo nic. Taky jsme se zapotili u otevírání nádržových dvířek, ale opět jsme použili metodu jako o víkendu - trochu hrubé síly to zpraví. 

Můžu vám říct, že nechávat na parkovišti otevřené auto - přestože v něm defacto nic nemáte - je nepříjemné. A to jsme z parkoviště, kde jsme auto zkoušeli všemožně zamykat raději přeparkovali na jiné. I tak to bylo nepříjemné. Auto však nikdo nevykradl a to je nejdůležitější. Další ráno jsem zjistila, že se auto opět zamklo přes noc samo.


Ještě ani zdaleka nekončím. S náhradním autem jsem zažila vtipnou story, 
kterou bych vám ráda sdělila zase jindy. 
A taky pro vás mám informace ohledně opravy Kravičky (mého auta). 
Takže se těšte na příště. 

tipy na další čtení

12 komentářů

 1. Tak je skvělé, že jsi dostala náhradní auto :D Ale dost mě pobavilo, že nejde zamykat. Byla bych docela ve stresu nechat ho jen tak na parkovišti. To musel být zážitek :D Těším se i na tu další vtipnou story :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano :D Opravdu to byla situace, kdy jsem první půlhodinu v pizzerii poposedávala, jak jsem byla vyvedená z míry. Ale pak mě to přešlo. Smířila jsem se s tím, že s tím v tu chvíli stejně nemám co udělat - pokud bych nechtěla teda kvůli tomu jet domů.

   Vymazat
 2. To odomknutie by mňa celkom desilo - a na druhej strane štvalo, že zas nádrž otvoriť nejde. :)Ale je fajn, že nakoniec všetko dobre dopadlo. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak říkáš. Byl to dost boj, ale dobře to dopadlo. :)

   Vymazat
 3. me uz parkrat zustalo auto otevrene, kdyz to nebyl umysl a pak neslo zamykat, takze to byl umysl a musela jsem ho holt nechat otevrene, pred panelakem bez garaze ani neni jina moznost...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OMG, tak to je zas úplně jinej level tohle. U vlastního auta by mě ranila mrtvice, obzvlášť, kdybych ho musela opakovaně nechávat otevřené někde na ulici.
   Nezávidím ti to, vůbec ne. Muselo to být hrozný.

   Vymazat
 4. Tak to je náhradní auto za všechny prachy. No minimálně se nenudíš! :D

  Gabux | Poslední článek

  OdpovědětVymazat
 5. No jo, co kdyby se náhodou na pojišťovně spletli a dali něco funkčního :) Je pravda, že k podobným autům se lidi chovají jako dobytci, protože nezůstane jejich. Takový ten přístup "Po mně potopa" pak odskáče Ari :)

  Zápisky třicítky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono to vlastně nebylo auto od pojišťovny, ale od "karosáře". Zatímco pracoval na mém autě, tak mi dal "náhradní" auto, které půjčuje klientům, aby nebyli po dobu opravy bez 4 kol.
   Ale i tak musím souhlasit, že bylo patrné, že se k tomu autu lidé úplně s úctou nechovaly. :(

   Vymazat
 6. Já se teda omlouvám, ale při nadpisech 'Akce "nějak to opravíme"' a 'Nebo taky ne' jsem úplně viděla sebe až jsem měla slzy v očích, jak jsem to viděla v živých barvách. Normálně jak vystřižené, protože takhle u mě (ne)funguje většina věcí :D Povídej, co ti náhradní ještě provedlo? A co Kravička, už je doma v pořádku? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.. Jako původně tohle měl být jeden článek...ale s tím, jak se poslední dobou toho dělo tolik, že z toho je právě tahle série článků a zdaleka nekončím :D Každopádně coby dup bude další část "Bourala jsem" článku. :)

   Vymazat

✎ Budu nadšená, když zanecháte komentář. Nezapomeňte zaškrtnout ☑ Chci zasílat oznámení, ať vám neutečou odpovědi na váš komentář. (Lze kdykoli zrušit kliknutím na odkaz v emailu.)

Pochlubte se, přidejte odkaz na váš blog. A klidně přidejte i odkaz na článek, který byste mi doporučili k přečtení. Za tipy ke čtení budu jen ráda.

✎ Odkazy můžete vkládat klasicky zkopírováním a vložením URL adresy do komentáře (nepůjde na ně klikat, budou se muset zkopírovat do adresního řádku) nebo mrkněte na návod jak na vložení odkazu do komentáře (pro klikací odkaz)

Odebírejte blog přes Blogger

odebírejte novinky emailem