4 Tipy jak psát komentáře na blogger / blogspot blogy snadno a přehledně

června 05, 2019


Jak psát komentáře na blogger / blogspot

Pro mnohé denní chleba, pro jiné novinka. Psaní komentářů na blogger / blogspot blogy se může drobně lišit, dle nastavení majitele blogu, to hlavní ale zůstává.


Výběr profilu

Blogger umožňuje tři možnosti komentování. První je účet google (doporučuji), druhý zadání Název/URL adresa a poslední je anonymní.

Účet Google (doporučuji)
Tato možnost má hned několik výhod. Jednak můžete svůj komentář po jeho zveřejnění upravit nebo smazat, ale také si můžete zaškrtnout možnost ☑ Chci zasílat oznámení.

V praxi to znamená to, že procházíte blogy pomocí prohlížeče Google Chrome ve kterém jste přihlášeni pomocí svého emailového účtu (email končící @gmail.com). Díky tomu nemusíte nikde nic opakovaně vyplňovat a rovnou můžete psát komentáře.

Pokud email na gmail.com nemáte, doporučuji si ho třeba i jen pro potřeby komentování blogů zřídit. Budou vám na něj po zaškrtnutí možnosti „☑ Chci zasílat oznámení“ chodit potvrzení, že se váš komentář zveřejnil, a že někdo další článek taky okomentoval. Zabráníte tak tomu, aby vám komentáře utekli nebo abyste si museli pamatovat, kde jste co komentovali a zda už vám autor na komentář odpověděl.

Pokud vás zajímá pouze reakce autora blogu na váš komentář, pak není nic snazšího, než počkat až vám do emailu přijde upozornění, že autor příspěvek, který jste okomentovali okomentoval také a pak v emailu kliknout na „Zrušit odběr komentářů k tomuto příspěvku“. Zrušení je třeba ještě potvrdit v blogger okně, kde kliknete na „Odhlaste se z odběru“. A to je vše. Další komentáře k danému článku už vám chodit nebudou. Pokud jste konverzační typ a chcete vědět o všech komentářích pod daným článkem, abyste se mohli pouštět do debat, pak odběr jednoduše neodhlašujte a je to.


 Název/URL adresa
Další možností komentování je zadání pouze Názvu a URL adresy. Člověk pak klikne na ikonku nebo vaše jméno nad komentářem a automaticky ho to přesměruje na URL adresu, kterou jste zadali.

Komentováním tímto způsobem ale přijdete o možnost upravovat nebo mazat své komentáře. Navíc nebudete mít možnost doručování oznámení o tom, že se váš komentář úspěšně přidal, ani oznámení o dalších komentářích pod článkem.

Další nevýhodou je, že za vás takto může napsat komentář kdokoli. Autor článku nemá možnost dohledat, že jste to nebyli vy. Vaši URL a vaše jméno může použít opravdu kdokoli. Z toho důvodu je lepší komentování pomocí účtu google.


Anonymní
Možnost anonymní má mnoho blogerů na svém blogu blokovanou. Nejenom, že anonymně píší nejčastěji lidé, kteří chtějí anonymně na někoho házet špínu, psát vulgarismy apod, ale také je to nejčastější možnost, kdy se objevuje komentářový spam. A řekněme si to narovinu, když už si tu práci dáme a komentář napíšeme, tak chceme, aby nás měl autor článku možnost dohledat a komentář nám oplatit. Anonymně ho nejen nedohledá (pokud do komentáře nedáme vyloženě odkaz na blog), ale navíc to nepůsobí dobře a seriózně.


Nepodceňujte podpis a odkaz na vaši tvorbu

 Ať už máte nebo nemáte blogger profil, doporučuji na konci každého komentáře, který přidáte připsat podpis a odkaz na váš blog. URL adresu vašeho blogu doporučuji přidávat formou „klikacího“ odkazu.

Nejen, že to vypadá lépe a působí seriózněji, ale takové je velká pravděpodobnost, že na odkaz klikne a váš blog navštíví nejen autor blogu, kam jste právě vložili komentář, ale i další čtenáři, kteří stejný článek komentují.


Jak na „klikací“ odkaz v komentářích

Nebojte se. Není to žádná věda a zvládne to opravdu každý. „Klikací“ odkaz lze navíc vložit kamkoli v komentáři. Pokud vám však jde hlavně o odkaz na váš blog, tak doporučuji napsat text komentáře, standardně se podepsat, entrem odskočit na nový řádek a vložit následující kód: 
<a href="URL vašeho blogu">Text odkazu</a>
Místo tučně vyznačeného URL vašeho blogu si zkopírujte adresu vašeho blogu z adresního řádku prohlížeče. Text odkazu nahraďte názvem vašeho blogu.

Pokud chcete na nějaký článek, který jste napsali upozornit (a je k tématu), tak můžete odkaz na něj vložit třeba i doprostřed komentáře, a to úplně stejným postupem. Ukázka viz níže.

Zadáno:

Ahoj, na tvém článku mě zaujalo xy. Ne/souhlasím s tím a to proto, že xy. Na dané téma jsem se rozepsala ve svém článku <a href="https://www.aridrobna.com/2019/05/01.html">Jak (ne)lehké je založit blog a začít psát</a>, tak se klidně mrkni.

Měj se hezky
…ARI
<a href="http://www.aridrobna.com">ARI Drobná</a>

Zobrazeno:

Ahoj, na tvém článku mě zaujalo xy. Ne/souhlasím s tím a to proto, že xy. Na dané téma jsem se rozepsala ve svém článku Jak (ne)lehké je založit blog a začít psát, tak se klidně mrkni.

Měj se hezky
…ARI
ARI Drobná


Jaké jsou tedy 4 tipy jak psát komentáře na blogger / blogspot blogy?

 1. Používat ke komentování účet Google.
 2. Zatrhávat možnost ☑ Chci zasílat oznámení.
 3. Nakonec komentáře přidávat podpis a odkaz na váš blog.
 4. Pokud jste i vy napsali článek, který se daným tématem, knihou apod zabývá, dejte do komentáře odkaz na článek, ať má autor komentovaného článku možnost si bez hledání rozšířit obzory.

Byl pro vás článek přínosný? 
Napadají vás další tipy jak psát komentáře?

tipy na další čtení

7 komentářů

 1. Já jsem popravdě z blogspotu odešel. Více mi vyhovuje Wordpress. Tak alespoň zkusím ten odkaz :-D
  Martin z Mé místo :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sleduji, že hodně blogerů přechází právě na wordpress. Osobně s ním žádné zkušenosti nemám, ale třeba jednou... Zatím si vystačím s bloggerem. :)
   Jinak koukám, že odkaz si zvládnul na výbornou (y) funguje jak má a to jsem ráda.

   Vymazat
 2. Kazdopadne ja by som este doplnila, ze hlavne by si autor blogu nemal instalovat kadejake aplikacie na vkladanie komentarov, kde treba vkladat mailove adresy pripadne sa dokonca registrovat. Ludia to nepoznaju a stracaju chut akykolvek komentar vobec pisat. Dobre je tiez vypnut overovanie, ci ide o spamovacieho robota. Ludia su lenivi a tiez radsej komentar nenapisu.
  Mačka z blogu Kaviareň u mačky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím. Já jsem z toho důvodu chtěla všem usnadnit život a mít FB komentáře místo těch bloggerských, ale bohužel. Z dlvodu problému s FB celkově jsem od tohoto nápadu musela upustit.

   Na druhou stranu, je pro mě daleko snazší orientovat se a moderovat ty bloggerské. Takže sečteno podtrženo jsem vlastně asi ráda, že ty FB komentáře neklaply. O:-) ^_^

   Vymazat
  2. Súhlasím s Mačkou, dnes je všetko, čo nie je na jedno kliknutie, zbytočná robota :-)

   Vymazat
 3. Ari, chtěla bych moc poděkovat za tento článek. Až na jeho základě jsem začala více zkoumat možnosti blogger profilu. Předtím jsem byla přesvědčena, že účet mohu mít pouze v případě, kdy používám blog na bloggeru. Při bližším zkoumání jsem zjistila, že je možné zadat i web mimo. Tak snad to teď bude fungovat tak, jak předpokládám :D Díky za podnět!
  Lucka Stefani

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, jsem moc ráda, že ti pomohl ^_^
   Koukala jsem na tvůj "blogger profil" a funguje ti to bezvadně. (y) :)

   Vymazat

✎ Budu nadšená, když zanecháte komentář. Nezapomeňte zaškrtnout ☑ Chci zasílat oznámení, ať vám neutečou odpovědi na váš komentář. (Lze kdykoli zrušit kliknutím na odkaz v emailu.)

Pochlubte se, přidejte odkaz na váš blog. A klidně přidejte i odkaz na článek, který byste mi doporučili k přečtení. Za tipy ke čtení budu jen ráda.

✎ Odkazy můžete vkládat klasicky zkopírováním a vložením URL adresy do komentáře (nepůjde na ně klikat, budou se muset zkopírovat do adresního řádku) nebo mrkněte na návod jak na vložení odkazu do komentáře (pro klikací odkaz)

Odebírejte blog přes Blogger

odebírejte novinky emailem

Archiv příspěvků z/ze